| georgianasiiulia a întrebat:

Hey! Ieri mi-am incarcat telefonul si nu am vorbit MULT sau in alte retele. Mai sun pe cineva si imi spune ca sunt in perioada de gratie dasi eu am incarcat ieri. Am sunat la 333 si imi spune ca am 0 euro in cont sad! Nu stiu ce sa fac. sad sad sad

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Daca ai consumat creditul, e clar ca nu mai poti efectua alte apeluri sau trimite mesaje.
Ai activat cumva vreo oferta a operatorului de telefonie mobila? (minute, sms in retea/minute nationale/internationale).
Daca mesajul de la 333 face referire numai la creditul 0, inseamna ca ceea ce ai incarcat ieri s-a consumat prin apelurile efectuate pana astazi. Daca ai intrat pe net de pe telefon, e posibil ca traficul efectuat sa fi fost platit tot din creditul activ.
Atunci cand reincarci creditul, e recomandat sa-ti activezi o oferta din ramura *100#, care aduce mai multe beneficii decat daca tu consumi direct din credit.