| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema cu Cinema 4D, mai ales cu renderul. De fiecare data cand dau render, imi randeaza de 2 ori un frame, iar pe acel frame ii face culorile in alb si negru, mai exact: http://gyazo.com/a2680b90a4527b1a92c75c6f74c0b63d

Da, imi randeaza de 2 ori un frame si il face in felul asta, dar cand ii dau preview, imi arata normal cu culorile potrivite. Nu inteleg ce se petrece, daca stiti voi VA ROG sa ma ajutati, am mare nevoie de ajutorul vostru. Daca cineva se pricepe si are cinema 4d, il rog foarte mult sa ma ajute. Am MARE nevoie de ajutor, iar daca va intrebati ce e cu poza aia din minecraft, ei bine, fac un intro pentru un youtuber cu 3 mii de abonati, ceea ce este un pas mare in cariera mea de designer. Deci, sper ca ati inteles cum sta treaba. Astept raspunsurile voastre.

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Ai cumva ceva gen ambient oclusion sau global illumination activate la randare?

| anonim_4396 explică (pentru sltlp):

Da! Ambient oclusion si global illumination, daca nu le-as fi avut, nu ar fi acele umbre realistice.

| anonim_4396 explică (pentru sltlp):

Era o optiune la render settings care facea culorile asa, nu intelegeam ce se petrece rolling on the floor) oricum mersi pentru raspuns.

| sltlp a răspuns (pentru anonim_4396):

Am intrebat de alea doua deoarece, cel putin ambient-ul ala daca nu e setat corespunzator aduce multe probleme. Gen transparenta care lipseste daca nu e bifat din render settings.

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Apropo culorile acelea ar trebui sa fie rosii, nu gri sau negru.

| qFlori99 a răspuns:

Vad ca verde ai laughing

| anonim_4396 explică (pentru qFlori99):

Lipseste culoarea rosu. Nu e nimic verde. Poate asa vezi tu...