| deutza16 a întrebat:

am o probleme, stiti ca Fujifilm s2800 cand filmeaza scoate un sunet, ei bine am nevoie de un program care scoate acel sunet din filmulet, dar nu toate sunetele doar acel sunet, daca s-ar putea sa fie de pe un site gen malavida, ca ii mai sigur, stiu ca cerintele nu sunt usoare dar oricum pentru cel mai bun raspuns primit o funda happy big grin

4 răspunsuri:
| millyca a răspuns:

Ce spui tu nu cred ca se poate face. Ar insemna sa delimitezi exact acea zona din spectru si sa o elimini, dar inevitabil pe acea zona se mai suprapun si alte sunete. Esti sigura ca nu are nicio optiune in meniu aparatul ca sa scoti de acolo? Eu am un model mai vechi de Fujifilm si merge sa ii reduc pana la zero toate sunetele astea pe care le scoate el.

| deutza16 explică (pentru millyca):

Pai sunetul asta e ca un vajait si sin cate am auzit iese din microfon doar atunci cand filmez sad

| millyca a răspuns (pentru deutza16):

Sincer, nu credeam ca este adevarat, dar am cautat pe net despre si se pare ca asa se intampla cu modelul respectiv, iar sunetul acela nu poate fi scos din setarile aparatului. Singura solutie care imi vine in minte in cazul asta este sa editezi captura intr-un program special de editare audio / video, cum ar fi Sony Vegas. Cauta "removing background noise in Sony vegas" si vei gasi niste articole care sa iti spuna pas cu pas ce trebuie facut. Sau, incearca sa gasesti un baiat care o mai bungheste cat de cat cu tehnica si roaga-l pe el sa stea cu tine si sa se uite.

| deutza16 explică (pentru millyca):

Mersi mult am sa caut pe Sony Vegas, si am sa vad ce pot sa facwinking