| deutza16 a întrebat:

am un aparat Fujifilm s2800, si am un card de 8 Gb, care a venit cu aparatul, acum cand filmez pe cardul acela si vreau sa vad ce am filmat nu are sunet, si am verificat setarile, can am bagat cardul in laptop mi-a aparut o gramada de fisiere si foldere pe care nu le pot deschide si tot felul de patratele si litere fara sens care dau numele acestor fisiere, cand am pus alt card de 2 GB cand porneam sa vad pe camera nu avea sonor dar cand puneam cardul in laptop avea sonor, deci cred ca era de la celalat card sad ma tem sa nu se fi virusat sau ceva sad ce pot face, mentionez ca mai am garantia la aparat dar nu vreau sa il duc pana nu stiu sigur ce are sad Funda pentru cel mai bun raspuns

1 răspuns:
| Broadband a răspuns:

Modelul asta de camera cred ca nu are difuzor sa redai filmarea cu sunet direct pe camera..in legatura cu foldere si patratele cred ca e o problema cu cardul. dai o formatare la card daca nu schimbal cu unul mai bun de clasa 10 de viteza sa mearga si filmarile mai bine