| FleshUl a întrebat:

Calculatorul meu merge foarte greu( mentionez ca are 3. 0GHz si 2 GB de Ram). Ce as putea sa ii fac?

7 răspunsuri:
| kar1GaNNN a răspuns:

Ai putea sa mai reinstalezi din cand in cand windows-ul sau sa descarci u nantivirus bun ( Avira, aVast, AVG 2015 ).

| Zaygon a răspuns:

Cel mai simplu reinstalezi windowsul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pana sa reinstalezi windowsul incearca sa dai click pe urmatoarele:
My computer- click dreapta local disc C-propietes-tools-check now.Bifezi ambele patratele si dai start. Daca iti apare un mesaj cu scheduled...dai ok si restartezi pc-ul.la pornire lasi windowsul sa isi faca treaba cat timp e nevoie, va intra singur in desktop. daca nu ai inteles ceva, scrie-mi.

| Doctorfishadi a răspuns:

Salut!
Nu este de la hard, este de la sistemul de operare.Trebuie reinstalat. Poti incerca sa defragmentezi partitiile si sa cureti windows-ul cu un program gen CClener.
Te salut,
Adrian!

| Carla01 a răspuns:

Schimbă-ţi windowsul happy

| IsJustAnIllusion a răspuns:

Descarca CCleaner o sa te ajute destul de mult. Si dezactiveaza programele inutile gen yahoo si altele, de asemenea poti sa-ti schimbi si tema de la windows sa pui una care nu consuma multe resurse. Intra in bara de start si scrie "msconfig" apoi dai la startup si dezactivezi programele inutile. Apoi intri la services si faci la fel. Iti recomand sa-ti descarci si un anti virus care nu consuma multe resurse. Bafta!

| Mirel_Alexandru_1996 a răspuns:

Reinstaleaza windowsul.