| SweetFashion a întrebat:

Nu ma pot decide care dintre aceste 2 laptop-uri merita cu adevarat sa fac o investitie...
http://www.emag.ro/......EY2RKBBBM/
http://www.altex.ro/......-windows-8

18 răspunsuri:
| Zangetsu a răspuns:

Ambele laptop-uri sunt slabe, deoarece au numai placa video integrata. daca vrei sa il folosesti si pentru ceva jocuri, trebuie sa te orientezi catre unul cu placa video dedicata gt630, gt640, hd7670m. daca nu il iei pentru jocuri, eu as merge pe cel de la eMAG.

| 000MadMAX000 a răspuns:

Diferenta dintre cele doua laptop-uri e aproape insesizabila, memoria ram difera, el l-as alege pe al doilea

| CrazyRat a răspuns (pentru 000MadMAX000):

Ai da 200 de lei in plus pentru 2 GB ram? :))
O placuta de 4 GB ii aproximativ 100 de lei.
Uita-te si tu sa nu spui ca vorbesc aiurea :|
http://www.pcgarage.ro/......tate-4-gb/

| 000MadMAX000 a răspuns (pentru CrazyRat):

Nu e chestia doar de ram, ecran mai mare cu 1, 6", iar daca te uiti atent desi placile video sunt Intel HD integrate cel de-al doilea are 128mb deci e o diferenta

| CrazyRat a răspuns (pentru 000MadMAX000):

Eu stiu ce zici dar atunci nu mai bine ii recomandam ceva de genul? :)

http://www.pcgarage.ro/......ux-silver/

| 000MadMAX000 a răspuns (pentru CrazyRat):

E altceva asta, asta da poti zice ca merita cei 2300 ron, configuratia e foarte buna, ma gandeam sa ii sugerez alt laptop dar probabil el/ea vrea unul din cele doua, poate pentru design

| CrazyRat a răspuns (pentru 000MadMAX000):

Si asta ii drept n-am ce comenta la asta, dar dupa mine daca isi ia ceva sa isi ia ceva sa merite bani.
Daca nu tot ceva in genu si cam la acelasi buget.
http://www.pcgarage.ro/......nux-black/

| 000MadMAX000 a răspuns (pentru CrazyRat):

Si asta e bun avand in vedere ca procesorul e a 3-a generatie de core i3 pe ivy bridge dar are linux si ala e putin mai "complicat" de folosit, adica e mai putin utulizat zi de zi, il poate schimba dar asta ar fi o pierdere de timp si bani daca nu stie cum.

| SweetFashion explică (pentru 000MadMAX000):

Nu ma indupleca designul la un laptop, dar niciunul dintre voi nu ati sesizat ca vreau un laptop cu Windows 8

| 000MadMAX000 a răspuns (pentru SweetFashion):

OS-ul nu prea conteaza, poti pune orice OS, nu conteaza, si in plus windows 7, 8 care e diferenta in afara de aspect, tu vrei 8 pentru ca arata mai bine

| SweetFashion explică (pentru 000MadMAX000):

Eu v-am cerut doar parerea despre cele 2 laptopuri nu inteleg de ce te bagi tu in alegerea mea.Eu vreau Windows 8, probleme?

| 000MadMAX000 a răspuns (pentru SweetFashion):

Wo wo wo, stai chill, nu ma intereseaza ce windows vrei tu, doar iti explicam, nu trebuie sa te agiti asa

| SweetFashion explică (pentru 000MadMAX000):

Http://www.emag.ro/......EQGXKBBBM/
Dar de asta ce zici?:):p

| 000MadMAX000 a răspuns (pentru SweetFashion):

Asta da, chiar isi merita banii, configuratia e buna

| 000MadMAX000 a răspuns:

Eu ti-am zis care l-as alege dintre cele doua, desi nu vad de ce ai da 2000 ron pe un laptop nou cu o asa configuratie slaba, cand poti gasi mult mai performant la cesti bani

| tr3ig a răspuns:

La configuratia pe care o au amandoua, poti sa il folosesti doar pentru mess, facebook, muzica, si fulme, altceva nu ai ce face cu o asa configuratie, asa ca ia-l pe primul, este mai ieftin, nu are rost sa dai 2 mic in lus pentru 2 giga de rami in plus, 4 iti ajungwinking

| CrazyRat a răspuns:

Sunt aceleasi numa ca prima varianta are in minus cu 2 GB Rami care tie nu cred ca iti trebuie mai mult de 4. Si ii vorba de 200 de lei pentru ce?
Deci a doua varianta nu se merita sa dai 200 de lei pentru 2 GB in plus la rami.

| CRC98 a răspuns:

Eu zic prima sa iti iei ca mai mult de 4 nu-ti trebuie!