| VeroniMichy a întrebat:

HI!
Am si eu un Samsung s6 edge plus, nu prea folosit.
Ieri mi-am scapat telefonul pe jos si s-a facut un punct negru foarte mic, dupa 6-7 ore ecranul facea figuri la imagine, iar acum e negru cu totul, in momentul cand il pornesc apar pentru 1 sec niste culori, ce pot face sa il recuperez?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Daca l-ai folosit destept, atunci pozele, muzica, filmele etc. sunt salvate pe cartela de memorie, care se poate scoate din telefon, conectat pe un calculator (cu cititor de card) si materialele se pot copia pe calculator.
Telefonul se poate recupera doar schimband ecranul.

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Dus la schimbat ecranul.
... sau telefonul.

| VeroniMichy explică (pentru Bula):

Asta stiam si eu, intrebarea era cum pot sa-l recuperez

| VeroniMichy explică (pentru Bula):

Samsung s6 edge plus nu are slot de card sd, dar am deja datele copiate, cat crezi ca m-ar costa reparatia?

| Bula a răspuns (pentru VeroniMichy):

Depinde de service si de materialul folosit (original sau chinez).
Costul poate fi intre 100-500 lei.

| Bula a răspuns (pentru VeroniMichy):

Daca l-ai folosit destept, atunci pozele, muzica, filmele etc. sunt salvate pe cartela de memorie, care se poate scoate din telefon, conectat pe un calculator (cu cititor de card) si materialele se pot copia pe calculator.
Telefonul se poate recupera doar schimband ecranul.