| anonim_4396 a întrebat:

Hi! Pentru a purta o conversatie cu o persoana, aceasta mi-a dat adresa sa de gmail! Pe gmail se poate vorbi la fel ca pe Facebook sau Messenger, in chat?! Ce pasi trebuie sa fac pentru a putea vorbi astfel cu aceea persoana pe gmail? Va rog ajutor urgent!

3 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Ti-a dat o adresa de e-mail. Daca nu ai un cont de e-mail gen yahoo, hotmail, gmail etc. iti faci un cont de e-mail si discuti cu persoana respectiva.

| anonim_4396 explică (pentru Intruder19):

Am primit adresa de tipul asta(un exemplu): exemplul1@gmail.com
Eu as vrea sa vorbesc cu aceea persoana la fel ca pe facebook sau messenger, in chat! Cum pot face asta?

| Intruder19 a răspuns (pentru anonim_4396):

Mai demult se putea face asta, de pe facebook puteai trimite mail-uri si primeai mesaj pe chat pe facebook.

Ca sa discuti cu persoana respectiva iti faci un cont de gmail si discuti prin mail iar discutia o sa arate ceva de genul.
http://weborb.gcflearnfree.org/weborbassets/uploads/ID_51/BACKGROUND.png