| RobY99Monster a întrebat:

Hi TPU! Am si eu o mica problema care suna cam asa: inainte am avut net prin cablu si la downlaod prindeam si 5g/s iar acum am net prin wireless si prind la downlaod 650m/s(maxim) cum sa-mi fac sa am o viteza de downlaod mai mare...am mare nevoie! Dau funda mare si al restul vot!

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

5g? serios? nu ai tu placa de retea care sa duca 5g, ca sa nu mai zic de infrastructura de la isp care sa iti permita asa ceva. iar transferul wireless nu trece de viteze mai mari de 100mb/s asa ca mai revezi odata cifele alea

| lpavel a răspuns:

Wireles-ul nu e capabil de viteze mari de download!
Nu poti sa ai aceleasi asteptari de download de la wireles pe care le-ai avut pe cablu!
Deci nu ai ce face!

| davirob a răspuns:

Cre ca tu spui de 5 mb/s la cablu si acum ai 650 kbs.Si la wireless nu poti prind viteze uluitoare, deci nu poti.

| RobY99Monster explică (pentru davirob):

Nu chiar spun de 5g/s si la wireless de 650m/s...viteza de 4321(exemplu) cat reprezinta..nu cumva 4g/s

| davirob a răspuns (pentru RobY99Monster):

Cred ca spui de pe contract nu? ca acolo e scris traficul de date

| p3trutvirusatu a răspuns:

5g/s la download?

| RobY99Monster explică (pentru p3trutvirusatu):

Da pacat ca nu mai am pozele sa-ti arat...si nu plateam nu stiu cat parca vreo 20 de lei pe luna