| ChrystianSandu a întrebat:

Acum, alta problema, viteza de net de la RDS & RCS. La inceput, aveam viteza mare, de 3-5 mb/s (download), iar acum, este bine daca prind 100 kb/s. Nu imi dau seama de la ce poate sa fie scaderea aceasta. Am folosit wireless, iar acum folosesc net-ul prin cablu direct la PC. Numai eu patesc lucrul asta? Am abonamentul lor standar (60-80 lei).

10 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Si eu am de la ei si n-am probleme. Poate fi problema de la server sau un virus.
Citeste si pe aici: http://www.yoda.ro/......ernet.html
Daca se continua problema, revino.

| ChrystianSandu explică (pentru Salontanul):

Virus? Nu am speficat nimic de un virus. Este imposibil happy. Si vad ca problema persista, cred ca ma duc pana la ISP sa vad care este problema.

| stefanvladvlad a răspuns (pentru Salontanul):

Virusul nu afecteaza internetul

| Salontanul a răspuns (pentru stefanvladvlad):

Stii ce? Nu-mi plac oamenii care nu stiu dar se baga. Ia mai documenteaza-te pe siteul oficial Microsoft: http://windows.microsoft.com/......ction-slow
Citeste pana la capat ca sa nu mai spui prostii.
Si logic: ce este internetul? O retea de computere si servere legate intre ele. Citeste si aici: http://ro.wikipedia.org/wiki/Internet Daca tu esti legat la un server afectat esti afectat si tu.

| Salontanul a răspuns (pentru ChrystianSandu):

N-ai specificat dar poate fi. Inainte de a merge la provider verifica-ti tu calculatorul cu un antivirus online. Eu folosesc Bitdefender Online.

| ChrystianSandu explică (pentru Salontanul):

happy, foarte bine. Mare noroc ca acel virus nu ti-a blocat port-ul happy Eu folosesc BitDefender Total 2015...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai linistit ca si eu am avut la probleme cu netu la UPC mai bine de 2 saptamani..Pana la urma a trecut..Asteapta sau contacteaza-i

| stefanvladvlad a răspuns:

E doar momentan
depinde de moment

| ChrystianSandu explică (pentru stefanvladvlad):

Nu este momentan, am problema de cateva zile...

| stefanvladvlad a răspuns (pentru ChrystianSandu):

Pai schimba contractul cu alt internet