| AnaKk1N a întrebat:

Viteza mea de download este foarte mica. Maxim 300 kb/s iar inainte prindeam si 8 mb /s (cu vechiul PC-Windows XP). Pe actualul, am windows 7 64 bit si, cum am spus mai sus am viteza de download mica. Am inteles ca pot schimba modul 802.11 de la wireless ca sa fac viteza mai mare. Acum este intrebarea: Care este mai bun pentru gaming si download(viteze cat mai mari): 2.4 Ghz 802.11b only mode, 2.4 Ghz 802.11g only mode, 2.4 Ghz 802.11n only mode, 2, 4 Ghz 802.11 b/g mixed mode sau 2.4 Ghz 802.11 b/g/n mixed mode? Eu ma conectez la wireless printr-un cablu.
Aveti si alte recomandari care m-ar ajuta sa imi cresc viteza de download? (as vrea sa mi-o cresc macar sa pot descarca cu 1 sau 2 mb/s)

5 răspunsuri:
| Alexandruuuuuuu a răspuns:

Simplu si usor. Nu te mai conecta pe wifi, foloseste direct cablul de net, de retea. Si mie imi facea aceeasi figura pe wifi descarcam cu 500 kb/s maximum iar cu cablul de retea cu 10 Mb/ sec.

| AnaKk1N explică (pentru Alexandruuuuuuu):

Adica de la fibra optica?

| Alexandruuuuuuu a răspuns (pentru AnaKk1N):

Yep

| AnaKk1N explică (pentru Alexandruuuuuuu):

Mda, viteza e mai mare, dar nu cu mult. cu maxim 200-300 kb/s. Cred ca e si din cauza ca am windowsu pe 64-bit. Dar raman la wireless fiindca daca il conectez direct la fibra optica nu mai merge wirelessu,(am si alte aparate care necesita wireless.)

| Alexandruuuuuuu a răspuns (pentru AnaKk1N):

Nu cred ca are vreo legatura, dar in fine, depinde si de ce componente are pc, ul