| JustSolutions a întrebat:

Imi poate spune cineva cum se desfave coolerul asta https://www.google.ro/......ps?/search si daca mi-ar suporta un procesor 3.6 dual core

Răspuns Câştigător
| SouLIce a răspuns:

Are 4 piciosuse, pe fiecare piciorus are o sageata, intorci 90 grade acel piciorus in partea in care iti arata sageata si pe urma tragi de el in sus
Daca nu se desfaca nu trage foarte tare ca poti sa ramai fara el

Este ok procesorul dar nu trebuie sa iti suporte coolerul procesorul ci placa de baza trebuie sa il suporte

Uite si un video, nu prea are legatura cu problema ta dar... te va ajuta si cum sa desfaci un cooler
https://www.youtube.com/watch?v=LqVbxttFBmY

| JustSolutions explică (pentru SouLIce):

Am o placa aprox. la fel cu aia mi-ar merge un dual 3.6

| SouLIce a răspuns (pentru JustSolutions):

Depinde ce model si ce model de procesor
Spune denumirea completa a ambleor componente

| JustSolutions explică (pentru SouLIce):

Http://www.asrock.com/mb/Intel/ConRoe1333-D667%20R3.0/index.ro.asp aceasta este placa se pare ca suporta orice procesor in afara de quad sau cum oricum daca poti sa ma ajuti mai am o problema la unitate am un cooler intre ghilimele mai exact o racire sub sursa pe care nu stiu unde sa o conectez la sursa are 2 pini da ma poti ajuta putin ti-ași fi recunoscator