| GermanDianaAlexandra a întrebat:

Imi puteti spune cum sa-mi reinstallez calculatorul sau sa sterg toate datele de pe el fara sa imi trebuiasca drepturile de administrator pe calculator? Am incercat si in cmd dar nu ma lasa, tatal meu e prea destept (din pacate). El mi-a pus time restrictions si mi se inchide la 21:00... si vreau sa scap de timer sa ma pot juca "10 zile si 10 nopti". Daca stie cineva cum as putea sa fac asta, sau poate ceva mai simplu, sa installez un program care decripteaza parole, nu stiu, ceva de genu sau daca aveti idei cum sa pun o camera ascunsa in asa fel incat sa vad ce tasteaza el... Orice idei aveti va rog sa mi le spuneti, daca nu aveti idei, poate stiti cum se reinstalleaza un calculator... Orice ar putea merge spuneti-mi va rog.

Răspuns Câştigător
2 răspunsuri:
| halogen001 a răspuns:

Mai simplu, poti incerca sa schimbi putin ora cu 2 sau 3 ore inapoi la pornire din Bios deci depinde ce calculator folosesti ca sa stii pe ce buton apesi la pornire sa deschizi bios-ul (daca nu e parolat si asta) si de acolo schimbi ora si windows-ul cand porneste, porneste cu ora pe care o pui. Din cand in cand dar nu asa de des, Windows-ul isi ia ora de pe net si atunci din nou pornesti calculatorul si intri in bios sa ii schimbi ora.
Ca sa intri in bios, cand pornesti calculatorul se apasa F1, F2, F10, sau Del, asta depinde de modelul calculatorului happy cauti pe google sau intrebi pe TPU.

| halogen001 a răspuns (pentru halogen001):

Metoda de pe site cu hiren boot CD pare buna dar e putin mai complicata - iti trebuie un CD sau stick de memorie sau card de memorie pe care sa pui hiren boot CD si sa pornesti calculatorul cu el si sa il potrivesti sa nu te mai deranjeze.