| FaneFane6564 a întrebat:

Sallut, cum as putea sa imi sterg tot din laptop?(practic sa installez windous).Am multe fisiere si imi e sila sa stau sa le iau pe toate sa le sterg.Nu am CD cu windous sa il reinstallez. Dati-mi o alta metoda.

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Cum ai vrea sa instalezi windows, daca nu ai de unde?
De sters, e simplu: formatezi hard disk-ul low level, nu va ramane nimic din fostul continut.
Evident, iti trebuie un program pentru asta, pe ceva suport bootabil.
Alta posibilitate este sa-ti faci un CD sau stick de Linux live, cu care sa stergi tot si sa formatezi discul intreg.
Mai ramane solutia, radicala: demontezi hard disk-ul, il spargi bucatele cu un ciocan mare, iar ce ramane le imprastii la fier vechi. Nu va ramane urma utilizabila de nici o informatie pe disc.

| FaneFane6564 explică (pentru Bula):

Imi place de tine. iti dau funda happy

4 răspunsuri:
| mazaroi a răspuns:

Sterge fisier cu fisier.

| FaneFane6564 explică (pentru mazaroi):

Am zis ca nu stau sa fac asta

| pumpkinky a răspuns:

Reinstaleaza windows, simplu.
Nu-l ai pe CD? Atunci pe un stick...sa ti l faca cinevawinking