| anonim_4396 a întrebat:

In ce se masoara inchii? Adica o tableta de 7 inch are....cm sau alta unitate de masura.

Răspuns Câştigător
| Astrid47 a răspuns:

Are 18 cm. poti folosi acest site http://www.manuelsweb.com/in_cm.htm

10 răspunsuri:
| stanly7 a răspuns:

In ce se masoara inchii?
Asta da intrebare.
Si de ce sa folosesti nu stiu ce site sau program cand poti sa scrii pe google:
7 inch=cm
iar pe primul rand va fi raspunsul.

| TheAnonimous3037 a răspuns (pentru stanly7):

Am mai cautat odata dar nu am gasit.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

7 inch = 17, 8 cm

Vezi linkul SURSĂ :
http://www.iscra.nl/conversion_table_inch-cm.htm

Toate cele bune.

| ReusxD a răspuns:

Să zicem de ex. că vrei să-ţi cumperi un tv sau monitor sau telefon, şi ai o rezoluţie de să zicem 1024x768 = 786432 pixeli la o diagonală să zicem de 17 inch = 43. 18cm. Pe scurt în "sticla" ta de 43. 18cm ai 786432 pixeli. Ceea ce în camera foto acest 786.432 pixeli înseamnă că ai sub 1mpx cameră, să-ti faci o idee 1mpx = 1.000.000 pixeli. De ex. la tv-uri crt, rezoluţia este de 320x240 sau 400x300 pixeli uneori mai diferă. Ecranele se masoară in inch inmulţeşti cu 2.54 si afli in cm, ce diagonală, nu lungime, nu lăţime, are ecranul tău. Cu cât rezoluţia este mai mare, cu atât imaginea este mai clară, cu atât ochiul nu oboseşte să "banghească" ce scrie pe "sticlă"...

| Epigonul a răspuns (pentru ReusxD):

Frate,meriti funda, sa moara 3 vecini daca te mint rolling on the floor.Omu' a intrebat cat fac 7 inch, iar tu i-ai explicat toata istoria tv-ului, din 1884 pana in 2013, plus lectie de matematica.Big up!

| ReusxD a răspuns (pentru Epigonul):

Mersi frate!
Aşa trebuie procedat.

| hummmer a răspuns:

7 inches is equal to 17.78 cm.

| Epigonul a răspuns:

1 inch=cu 2, 54 centimetri asta rezulta ca 7 inch sunt egali cu 17, 78 cm.

| LuMix a răspuns:

7 inch sunt egali cu 17, 78 cm

| HyenaV2 a răspuns:

18 cm... se refera la diagonala

| VladLungu a răspuns:

1 inch=2, 5 cm happy

| raresm99 a răspuns:

Incii nu se masoara in nimic. Sunt o unitate de masura egala cu 2, 54 cm