| Sfiroiu_Vlad_1996 a întrebat:

Incerc sa dowloandez ceva si de fiecare data imi apare asa ...Software-ul antivirus a generat o eroare neaşteptată la scanarea acestui fişier

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Antivirusul nu e șters complet din sistem.Așa e treaba la Windows, nu este suficient să ștergi programul din control pannel ci și înregistrările din registru, fișierele temporare din temp respectiv temp system32 și applications data.Succes

5 răspunsuri:
| pozeanimate a răspuns:

Sterge antivirusul si baga unul normal
de exemplu nod32 de pe siteul oficial
http://www.eset.ro/antivirus/download-free.php

| Sfiroiu_Vlad_1996 explică (pentru pozeanimate):

Antivirusul e sters. problema e cand dowloandez ceva se dowloandeaza si in ultima secunda imi da eroare scanare antivirus la acest fisier ceva de genu

| Sfiroiu_Vlad_1996 explică (pentru DeyCj):

Si unde sunt fisierele alea sa le sterg?

| Sfiroiu_Vlad_1996 explică (pentru DeyCj):

Unde gasesc fisierele alea?

| DeyCj a răspuns (pentru Sfiroiu_Vlad_1996):

Antivirusul nu e șters complet din sistem.Așa e treaba la Windows, nu este suficient să ștergi programul din control pannel ci și înregistrările din registru, fișierele temporare din temp respectiv temp system32 și applications data.Succes

| AnaliaInna a răspuns:

Este foarte simplu!
Te duci in START - RUN - si scrii regedit
dupa care cauti: HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Attachments
si acolo gasesti un fisier numit "ScanWithAntiVirus", de tipul REG_DWORD
dublu clic pe el si schimbi valoarea 3 in 1, apoi apasati enter, inchideti registyeditorul si dati un restart.