| Matei_3296 a întrebat:

Ma puteti ajuta si pe mine acum 2 zile mi-am schimbat placa video, acum am un Radeon HD6450 de 2gb si acum cand intru in minecraft pam bad video card si ceva cu OpenGL am incercat aproape totul am upgradat driverele la placa am mers la display am setat la troubleshoot la 3 am facut tot si nu stiu ce sa fac.

Tin sa aduc aminte ca imi mergea minecraftul ff bine cu placa veche.Si sa nu aud ceva de genu ai placa proasta sau e de la computer.Pentru ca placa e buna si computerul mergea si acum 5 zile.Deci va rog mult.

Multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| AlinKun a răspuns:

1 ce windows ai xp, vista, 7, 8?
2 ai instalat directx9c?
3 driverul il iei de pe amd.com

| Matei_3296 explică (pentru AlinKun):

Am windows XP direct x9 mis e para ca am 11 si driverele le am deja!

| AlinKun a răspuns (pentru Matei_3296):

Win xp nu suporta directx mai sus de 9c, cat cu driverul, dezistaleazal pe cel curent, apoi ori incerci vers de vine cu placa video, driverul de pe cd, ori cauti un driver mai vechi pe net