| Crystysm a întrebat:

Mi-am schimbat windowsul tot xp este si inainte imi mergea aproape perfect minecraftul si acum de abia intra in el si zice ceva de opengl
o fi de la placa video am ati radeon 256 mb dar inainte de a schimba wndowsul minecraftul mergea foarte bine cu 40-60 fps acum de ce nu imi mai merge nu are nici o logica si imi zice de opengl! dau funda fara discutie!

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Nu ai instalat driverul care trebuie pentru placa grafică și sau ai luat un driver contrafăcut de pe site-uri ilegale, că legal ma înșel că mai găsești pentru XP, că deja s-a început înmormântarea Xp-ul, și va fi finalizata în Aprilie, când va devenii istorie complet.Succes

2 răspunsuri:
| Eclipse a răspuns:

Instaleaza Windows 7, XP-ul cu toate ca este un sistem de operare reusit, care nu foloseste multe resurse, il vor scoate din functiune in Aprilie. Pentru driver, mergi pe site-ul producatorului, in cazul tau AMD si descarca de acolo driverul corect, instaleaza-l si va merge.

| ionutz1890 a răspuns:

Prima data, dai pe start (il gasesti in coltul stang de jos) si trebuie sa gasesti in control panel "windows update" si cand ai ajuns acolo apasa pe "Check for updates".O sa ti se faca toate update`urile care iti trebuie pentru fiecare joc, iar daca se repeta instaleaza din nou windows-ul pe care l-ai avut! Good Luck!