| Durbaca_Alex_1998 a întrebat:

Merg jocuri bune gen
Far cry 4 va merge cand se va lansa
Watch dogs
Gta v cand va aparea
Cpu AMD FX6300
GPU ASUS Radeon R7 250X, 2GB DRR5 EDITION
RAM 4GB
HDD500 GB
SURSA 500 W
TOTUL LA PRETUL DE 1566 MERITA BANI ASTIA

12 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Depinde.Dacă ramul e dual channel, sursa e de calitate(mă înșel da să zicem) și hardul e decent(măcar un Seagate dacă nu Wd sau Hitachi).
Dacă e configurat cu picioarele așa cum îs 99% din preasamblate, la care se aduagă faptul ca mai toate au plăci de bază de generații vechi(am3 cel mult în cazu ăsta) mai bine îti faci unu din piese în buget de 1600 ron, și măcar știi precis ce ai în el plus că în viitor îi mai poți pune o placă video, desi cea din APu ve face treaba la fel de bună ca și asta dedicata din ăsta.Succes

| FatUglyVirgin a răspuns (pentru DeyCj):

Cu 1600lei nu poti sa-ti faci un sistem de calitate, cel mult un dual core pentium g si o placa video slaba

| DeyCj a răspuns (pentru FatUglyVirgin):

E nu.Se poate da pe Amd și soket Fm2.Ieri am avut un client cu un sistem custom în 1600 ron.Eu l-am configurat și pus în funcție.Succes

| FatUglyVirgin a răspuns (pentru DeyCj):

Nu vad ce fm2 poate fi mai bun decat un pentium g 3258

| sltlp a răspuns (pentru DeyCj):

Ai judecat mult raspunsul? Ai vazut tu fx6300 cu am3?

| VladyXR a răspuns:

Far Cry 4 e lansat, sistemul e slab, putin RAM, minimum 6GB-8GB Ram, daca vrei sa joci jocurile astea, placa video as zice ca e bunisoara

| FatUglyVirgin a răspuns (pentru VladyXR):

Far cry 4 lansat? cred ca glumesti. watch dogs o sa-ti mearga pe medium-high

| VladyXR a răspuns (pentru FatUglyVirgin):

Vroiam sa zic DEMO, uitasem dar apare pe 17 Noiembrie!

| CMV1994 a răspuns:

Pretul e ok dar sursa o consider cam slabuta pentru sistemul asta si in timp va ceda! Iar la watchdogs iti spun din start ca vei intampina ceva probleme deoarece sunt prea putini rami! Recomand cel putin 6 GB. Dar daca e 8 e si mai bine!

| Durbaca_Alex_1998 explică (pentru CMV1994):

E uite ca pe watch dogs texturi high si la setari medium aproape 40 fps si la ultra incepea deja sa faca fente la high o data la 10 min de joc

| CMV1994 a răspuns (pentru Durbaca_Alex_1998):

Daca ai avea 6 gb ram nu ti-ar mai facea figuriile alea de care zici! Agata atunci cand are de incarcat mai multa informatie! Ma bucur ca il poti juca! Eu deocamdata stau deoparte, chiar daca am GTX480!