| SintSmekerulTpu a întrebat:

Merge aceasta placa video pusa pe o placa de baza ddr2?

http://www.pcgarage.ro/......3-128-bit/

13 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| kr37zu a răspuns:

Sigur ca merge atat timp cat placa de baza are slot PCI Express x16 2.0. Daca vrei un raspuns mai detaliat da-mi si numele placii de baza

| SintSmekerulTpu explică (pentru kr37zu):

Placa de baza nu stiu daca are sigur Pci Express 2.0 mi se pare ca 3.0

| sltlp a răspuns (pentru kr37zu):

Ce ce dezinformezi si spui prostioare. Ce treaba are versiunea slotului de PCIE? fie ca e 1, 2. x sau 3, tot o sa fie compatibil.
Iar pentru SintSmekerulTpu, cauta-mi placa video cu ddr5. O sa gasesti rapid. Apoi sa imi cauti si placa de baza cu ddr5.

| SintSmekerulTpu explică (pentru SintSmekerulTpu):

Scrie ca are slot pci express nu pci express x16 2.0. deci e ok?

| SintSmekerulTpu explică (pentru sltlp):

Tu nu intelegi. am deja placa de baza ddr2 cu pci express si am intrebat daca e buna placa asta video
http://www.pcgarage.ro/placi-video/gigabyte/geforce-gt-6 30-2gb-ddr3-128-bit/

| sltlp a răspuns (pentru SintSmekerulTpu):

Stiu ca ai deja placa, stai calm. Dar te-am pus sa cauti in special placa de baza cu ddr5 ca sa vezi ca nu gasesti, pentru ca nu exista, de unde trebuia sa observi ca nu are nici o treaba ddr-ul de la placa de baza cu cel de la placa video.

| kr37zu a răspuns (pentru sltlp):

Partea cu "2.0" am spus-o pentru performanta

| sltlp a răspuns (pentru kr37zu):

Realizezi ca el cumpara un gt630? Aia nici pe pcie 1.0 nu e limitata.

| SintSmekerulTpu explică (pentru sltlp):

Deci sa inteleg ca nu conteaza versiunea pci expresului?

| sltlp a răspuns (pentru SintSmekerulTpu):

Ba da, conteaza, dar nu in cazul asta. Te interesa versiunea de pcie daca luai o placa video performanta(atunci sigur vroiai sa stii daca ai sau nu limitare), dar gt630 numai din cateogria aia. Deci poti cumpara linistit, ca limitari nu o sa ai, si de compatibila o sa fie ok.

| SintSmekerulTpu explică (pentru sltlp):

Frate ai un mes ceva sa te conteactez?

| sltlp a răspuns (pentru SintSmekerulTpu):

Am o pagina de fb in profil unde poti sa imi dai mesaj.