| Andrehixx a întrebat:

Mi-am facut un PC pe bucati de Craciunul din 2018 si am in el 2 memorii de RAM de 2400MHz. Cand intru in Task >>Manager-Peformance-Memory, imi arata ca au viteza de 1200MHz. De ce? Si cum pot rezolva? Am intrat si in Bios si imi arata ca au 2400MHz, deci chiar nu mai stiu ce sa fac.

Răspuns Câştigător
| MagicOneT a răspuns:

Trebuie sa fie ceva din bios, poti seta manual frecventa, dar dupa cum cred ca stii, meniul de bios difera de la producator la producator, asa ca imi este greu sa te indrum. Ai grija ca procesorul si placa de baza sa suporte frecventa de 2400.