| Ready a întrebat:

Mi-am reformatat pc-ul si nu imi mai merge netu...am sunat la firma de la care am net si mi-au zis ca la ei arata ca netu este functional si ca se poate sa fie de la placa mea de retea si ca trebuie sa o instalez. Dar eu nu am cd de la placa de retea. Ce trebuie sa fac? Va rog ajutati-ma dau funda!

Răspuns Câştigător
| jhonny999 a răspuns:

Scrie seria placi de baza? in gogle si drivers download.selectezi sistemul de operare care il ai instalat, si downlod drivers necesar.

3 răspunsuri:
| ταξιδιώτης a răspuns:

Daca ai cd-ul primit odata cu calculatorul driverele placii de retea se afla pe acesta.Cu cd-ul in unitatea optica\clic dreapta pe my computer\proprietati\device manager\la adaptor retea clic dreapta pe semnul galben (daca semnul galben de atentionare nu este driverele placii de retea sunt instalate) update driver software si urmezi pasii setand sa caute pe cd.

| ina25bin a răspuns:

Daca nici una din solutiile date nu ti-a folosit incearca asta.instaleaza aida32(http://www.softpedia.com/progDownload/AIDA-Download-6969.html) dupa care intri in program si la system information afli ce tip de placa de retea ai.Noteaza datele placii si al producatorului, apoi de pe site-ul prod.descarci driverul respectiv raportat la tipul de sistem (xp, vista, seven).
Sigur vei reusi.E simplu.
be happy

| BoRaK_7316 a răspuns:

Trebuie sa reinstalezi Placa de Sunet/Videeo/Retea. Mai ai CD de la PC? daca da instaleazale pe toatewinking Succesbig grin Fundaa:X