| Dorinel_Cipri_1998 a întrebat:

Nu de mult mi-am achizitionat un pc cu 6gb ram ddr3 iar in my computer arata asa"6gb ram installed (2gb usable) am încercat cu "msconfig" dar nu se salvează când ii dau restart tot asa e... Ce sa fac?

3 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Uite problema. Ai umblat in msconfig fara sa ai vreo treaba. Nu mai umblati aiurea daca nu stiti ce faceti.

| mihai69 a răspuns:

1. instalează LINUX
2. dacă nu, măcar pune window$7 sau 8 pe 64 de biți.

| Gaina_Iulian_1995 a răspuns:

Incearca de exemplu windows 64biti ca asta ti-l vede, asa mi s-a intamplat si la mine ca eu aveam pe 32biti si mi l-am schimbat pe 64biti. succes!