| K1NDdd3R a întrebat:

Ok deci cum stiti unii dintre voi la intrebarea anterioara aveam problema cu driverul nVIDIA geforce experience...
Am reparat problema si am aflat ca am 2 placi video
Dupa ce am reparat problema mergea nVIDIA ( placa cea buna )
Am incercat sa intr-un joc am stat 5 minute pe el iar dupa pc s-a blocat pentru 5 secunde iar dupa monitorul a intrat in power saving mode
Am schimbat cablu de la placa video buna la cea proasta si am vazut ca s-a aprins monitorul.
De ce nu merge placa video buna dau funda!
Scuzati de topicul intrebari daca se zice asa

3 răspunsuri:
| DataSoft a răspuns:

Exista posibilitatea ca sa se fi ars, de aceia nu functioneaza. Si ca sa iti functioneza placa video onboard scoate pe cea dedicata din unitate ca altfel nu iti va merge..si sa nu uiti sa o activezi din bios placa video onboard.
bafta

| K1NDdd3R explică (pentru DataSoft):

Si daca schimb placa video cea buna o sa mearga?
Si zi-mi si mie cam cat costa o placa video nVIDIA gt 630

| DataSoft a răspuns (pentru K1NDdd3R):

Dap.
Si nu stiu cat costa dar de ce nu te uiti si tu pe eMAG sau pcgarage..sau e lenea prea mare?