| MaStErShOt a întrebat:

Pareri despre Huawei Ascend G300?

Răspuns Câştigător
| mireltudor a răspuns:

Telefonul este foarte bun, dar recomand folie chiar daca are Gorilla Glass, Are un procesor excelent, ramii se puteau optimiza mai bine, dar e ok si asa, camera e cam slabuta dar sunt telefoane mult mai scumpe care au camera la fel, bateria excelenta, sunet excelent (dupa un mic update oficial), loc de instalat aplicatiile e foarte mult, nemaifiind nevoie de rootare si alte aplicatii sa poti instala pe card, display mare...

Cat despre marca Huawei. mai documentativa sa vedeti cine sunt in domeniu... dar deh, noi romanii suferim de "Iphone" sau "Samsung"

6 răspunsuri:
| daηă a răspuns:

Telefonul e performant si arata bine.Totusi, nu-ti recomand marca Huawei.Si eu si o colega avem telefoane Huawei si nu sunt prea bune...

| razvan2011 a răspuns:

Si eu am vrut sa-mi cumpar acest telefon. Mi a-u placut caracteristicile si espectul dar totusi e Huawei oh go on

| CatalinMihai1989 a răspuns (pentru razvan2011):

Vezi ca HUAWEI se pisa pe Samsung Galaxy Ace Pluswinking

Răspuns utilizator avertizat
| IoanaXd a răspuns:

Si eu mi-am luat de curand un telefon. Am vrut sa optez pentru un Huawei dar stiu pe cineva care lucreaza cu telefoanele si mi-a spus ca nu e prea buna firma. Plus ca am vazut in realitate un telefon de asta de 3 luni si era zgariat tot. Nu iti recomand. FUNDA?

| Iuli_Iuli_Iulian_1977 a răspuns:

Am fost neincrezator la inceput in acest telefon Huawei ascend g300 si cand intram in Vodafone mi-l recomandau dar nu-i bagam in seama, eu voiam un galaxy s sau ace, sau un sol si pana intr-o zi cand am riscat si am facut contract la Vodafone si cu 120 ron l-am luat. Sincer nu imi pare rau, eu cred ca daca scria pe el galaxy sau motoluxe ar fi fost epuizate stocurile, asa suntem reticenti la chinezerii asa cum am fost si eu. este superb, deci ii pui folie, faci update si IGO ca sistem de navigatie apoi iti dai seama ca nu e mai prejos fata de celelalte telefoane de top decat pretul. cu siguranta dupa ceva timp cand Huawei va fi o firma recunoscuta ca samasung isi vor creste preturile. asa ca profitati de oferta lor ca se merita din plin. Imi pare rau de acei care vad ca au probleme cu ele.Un minus la el e camera video filmeaza slabut, in poze e acceptabil eu am descarcat alte softuri pentru camera din android market. nu cred ca are gorilla glass cel putin varianta europeana