| sskrillex96 a întrebat:

Pe scurt am un Samsung galaxy j1 2016 si nu imi merge niciun root, le-am incercat pe toate... Toate imi spun ca nu exista root adaptat pentru telefonul meu.
Si ma gandesc ca exista o setare in telefon care impiedica root-are. Stie cineva ceva?
Telefonul merge facut root pentru ca am vazut pe Youtube o gramada de videoclipuri

3 răspunsuri:
| ALEXXXL19 a răspuns:

Ai activat funcția de dezvoltare in cazul in care ai dat Root și să produs o eroare și nu mai vrea sa meargă încearcă să reinstalezi sistemul și să încerci din nou eu am pățit de câteva ori așa.

| AL1993 a răspuns:

Ca sa faci root trebuie intai sa activezi functia 'Optiuni dezvoltator". Ca sa faci asta: mergi in Sistem - Despre dispozitiv - si apasa de mai multe ori pe "Numar Versiune" stiu ca este in gri, dar apasa cam gen de 10 ori. Iti va aparea o numaratoare inversa si cand ai terminat in Sistem vei vedea "optiuni dezvoltator"
OK. Acum intri acolo si pui bifa la "Depanare USB" si confirmi atentionarea cu OK.
Fac root de multi ani si daca nu ai depanarea USB activa nu iti functioneaza procedura.
Atentie ca uneori se debifeaza singura.
Sper ca te am ajutat