| Sonia822 a întrebat:

Pentru a crea o adresa de e-mail e nevoie de nr de telefon. Am cumparat o cartela, si cand am vrut sa creez adresa de e-mail, a aparut mesajul ``acest numar a fost folosit de prea multe ori``. Ce se poate face?

5 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Sunt si clienti de email care nu cer numar de telefon la inregistrare ci de exemplu o alta adresa de recuperare a contuluiwinking

| sierra1 a răspuns:

Cartela era folosită/activă?

| Sonia822 explică (pentru sierra1):

Cartela noua, din magazin, cu numar.

| SuNaM a răspuns:

Pff, da..Trebuie numar de telefon. Sunt multi care au nevoie de un e-mail pentru afaceri ilegale sau conturi fake. Si ce poti face in situatia asta? Te duci in magazin, te uiti la o cartela, faci poza la numar si o lasi acolo sa nu dai banii pe ea...Cred ca ai avut ghinionul sa nimeresti o cartela de genul. Gen cineva a mai folosit-o inaintea ta..Singurul lucru pe care poti sa il faci este sa incerci sa iti faci e-mail la alta platforma de e-mail-uri. De exemplu daca ai incercat sa faci un GMail, incearca altceva ca Yahoo, AOL sau Apple mail. Poate merge. Daca nu, ia-ti alta cartela.

| Standt a răspuns:

Ai cumparat o cartela din magazin, sau un numar de pe site-ul ala care ofera serviciul de a primi mesaje la un numar cumparat? Acele numere intr-adevar sunt de multe ori folosite.
Daca e din magazin, mergi in showroom-ul lor sa ti-o schimbe. Spui problema.