| delaida a întrebat:

Pot sa instalez mai multe programe antivirus?

Răspuns Câştigător
| viorel2c a răspuns:

Antivirusii buni nu se suporta intre ei.De obicei inca de la instalare "vad" ca mai ai inca unul si-ti cer sa-l dezinstalezi. Daca totusi functioneaza vor aparea conflicte intre ei si nu-ti mai spun de consumul de resurse(memorie RAM)care va fi foarte mare si-ti va bloca calculatorul. Unul singur si bun e suficient.

7 răspunsuri:
cristian
| cristian a răspuns:

Cand instalezi un nou program antivirus trebuie sa renunti la cel avut anterior(trebuie sa-l dezinstalezi).
Decat mult si prost mai bine unul si bun(cu licenta).

| otypa a răspuns:

Nu iti trebuie 2.iti ajunge 1 si bun.eu am Ad-Aware si niciodata nu am avut probleme.

| tancos a răspuns:

Eu am avut şi trei antiviruşi instalaţi şi nu se "bat" între ei. La mine chiar se ajutau în unele situaţii tongue. E bine să ai măcar doi antiviruşi. Îţi recomand ca antiviruşi, Avira şi Norton

| zuzukaeu a răspuns:

Sant uni antivirusi care nu am probleme intre ei dar ocupa prea mult spatiusi nu le vad rostul, mai bine unul si bun.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da poti, daca vrei sa-ti ia razna calculatorul, poti.

| andreiolariu a răspuns:

Da. Doar sa nu existe conflicte intre ele. Pt ce ai nevoie de 2 antivirusi...

| Jozsa_Alex_1955 a răspuns:

NU merita sa ai 2 antivirusi!
Eu am ''avast! free antivirus'' si este foarte bun pentru. orice PC sau Laptop(Notebook)!