| mihai03081998 a întrebat:

Atunci cand instalez un program / joc mi se instaleaza niste programe neinteresante si inutile care imi mai afecteaza si browserul si restul... Cum fac sa evit asta? Am si antivirus.

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

In etapele de instalare a jocului sau aplicatiei dorite poti debifa ceea ce sa nu se instaleze odata cu jocul sau aplicatia dorita. Trebuie doar sa fii atent la ferestrele care apar, ca sa observi cand poti renunta la instalarea softurilor inutile. Ori de cate ori in fereastra de instalare apare setarea "Custom" (personalizare), e bine sa o folosesti pe aceea. Altfel risti ca softurile inutile sa se instaleze automat in sistem, odata cu jocul si aplicatia. Chiar daca se afla in sistem, ele se pot dezinstala.
https://www.youtube.com/watch?v=Bxdq00Vr444

| mihai03081998 explică (pentru dannyel86):

Mersi, eu nu dadeam pe Custom, de dezinstalat stiam cum.
MErsi frumos!

1 răspuns: