| a12 a întrebat:

Poti sa cureti o tastatura dupa ce ai varsat cam 100 ml cafea si daca da cum sau trebuie cumparata alta tastatura a si tastatura e cu usb nu cu Wireless?

2 răspunsuri:
| trolololo a răspuns:

O desfaci complet și ii faci o baie cu mare grija, o ștergi și o usuci cu uscătorul de par. Cam atât. Tastatura nu are cine știe ce chestii electronice.
Important e sa fie perfect uscata.

| lucab a răspuns:

Poti sa o cureti linistit, dar cat mai repede ca sa nu se cocleasca contactele respective.Lichidele varsate pe un aparat electric/electronic provoaca scurtcircuite dar in cazul tastaturii nu o afecteaza iremediabil.