| DenisIonut01 a întrebat:

Problema cu youtube-ul sau placa video?

Cand intru pe youtube dau play o melodie si apoi deschid alta fila si umblu pe cealalta fila, dupa un moment uneori se intrerupe melodia de pe youtube si incepe inapoi dar mai greu si daca dau pe fila youtube isi revine.Ce vreau sa mai zic e ca uneori cand se opreste pe la mijlocul videoclipului porneste reclama :|

Am mai postat o problema asemanatoare dar era pentru un pc mai vechi cu windows xp, acum am Acer Aspire E1 510 ( http://www.altex.ro/......hics-linux ) si am windows 8.1 Driverele cred ca le-am instalat corect pentru ca este un executabil de pe site-ul lor nu am ce sa dau gresi.
Zilele trecute am patit asta http://i1087.photobucket.com/albums/j467/pustiulred/Unti tled2-1.png

Ce as putea face?
Astept un raspuns de la Nelul dar puteti sa spuneti si restul daca stiti :) Multumesc

Răspuns Câştigător
| 0rlando a răspuns:

Nu e de la placa video, e de la procesor. Este suprasolicitat, lucru perfect normal pentru sistemele low-end.

| DenisIonut01 explică (pentru 0rlando):

Sti vreo remediere? adica fi serios youtube si o pagina deschisa suprasolicitat?

| 0rlando a răspuns (pentru DenisIonut01):

Nu glumesc, chiar așa se întâmplă, pur și simplu youtube mănâncă resurse la greu. Soluții, nu sunt.

| DenisIonut01 explică (pentru 0rlando):

Mersi fain, o sa-l astept pe nelul el are solutii la orice!

| 0rlando a răspuns (pentru DenisIonut01):

N-ai pentru ce. Baftă!

6 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

O problema ar fi supraincarcarea procesorului...(celeron n2820, 1 MB Cache) cam amarat! Viteza la net (buffer prost), sau se incalzeste si intra in limitari! Driverele video si alea sunt suspecte, mesajul ala nu trebuia sa apara!

| SouLIce a răspuns:

Orlando zice bine
Deschide task manger si o sa observi ca in momentul cund deschizi o pagina noua si ai youtube pronit, procesorul urca la 100% si in momentul acela nu se mai face decodare audio
Problema asta se intampla de cand "destepti" de la youtube au scos flash player si au bagat html5 care nu foloseste accelerare hardware deci procesorul trebuie sa munceasca mai mult