| danut222 a întrebat:

Problema e cand vreau sa vizionez un film online: imi merge sacadat si nu e de la pc deoarece am 768 mb ram procesor 2.42 si placa nVIDIA fx 5500 256. Am descarcat si driver de pe net (video) si tot asa imi merge... Funda care stie!

Răspuns Câştigător
| GeorGEBlaCKRidER a răspuns:

Cel mai bine este sa le descarci pe calculator.768 MB RAM e foarte foarte slab, calculatoarele actuale vin cu 3036 mb sau 3GB (doar cele iefteine cu 2GB), iar cele scumpe vin si cu 16GB RAM. Eu am procesor de 3GGHz si placa video nVIDIA 5500, e slabuta tare.Nu este deloc extrem de rapid cum crezi tu, din contra, este foarte incet.Eu am 1GB ram si imi merge sacadat videourile 1080 P pe Youtube.Cel mai bine downlodeaza filmele si uita-te la ele cu BsPlayer. Daca nu ai mult loc de stocare, incearca sa tii calculatorul cat mai gol, sa nu il incetinesti. Calculatorul este ca o masina, bagi mai mult in ea, merge mai greu tongue

| danut222 explică (pentru GeorGEBlaCKRidER):

Da inainte sa schg windowsu imi mergea caumea o sa caut alt windows si o sa vad daca merge

9 răspunsuri:
| IAOIADNAA a răspuns:

E din cauza netului daca esti la RDS mult succes! Reteau e praf si-ti zic pentru ca RDS am si eu si-i o porcarie tot incerc sa-o conving pe mama sa ne mutam de la ei

| InVisible99 a răspuns:

Stiu ca cei ce au net la RDS au probleme cu vizionarea serialelor de pe vplay.

| danut222 explică:

Nu e de la rds eu cred ca e de la browser... dar degeaba acu folososc opera si la fel... deci nu stiu ce sa ma ifacc sa vad filme. online. si nici seriale nu mai merge! merge asa cu 2 secunde 3 in urma

| InVisible99 a răspuns (pentru danut222):

Nu cred ca e de la windows daca nu ai probleme si cu restul, ti-ai instalat toate driverele necesare?
Iar daca intr-adevar e de la browser atunci instaleaza plugin-urile de care ai nevoie...incearca pe firefox.

| danut222 explică:

Nu stiu cred cai de la browser...ca pana cum imi mergea dar am bagat alt windows si acu cu nu-mi merge. dar imi mergea. inainte la filme si la vplaY! wa rog care stiti solutia! funda

| GeorGEBlaCKRidER a răspuns (pentru danut222):

Cel mai sigur e de la calculator care e cam(foarte) slab.RDSul nu are nimic.Eu am rds fibra optica si am avut la scos cu t o r e n t u r i 7Mb/s lejer.Ideea e sa vizionezi filmel pe calculator.Pe net e mai greu si filmele sunt lungi se incarca greu si cu un calculator slab pana nu se incarca complet nu poti vedea filmul in timp real, plus ca filmul e mare, ocupa foarte mult si de aia merge greu chiar si dupa ce se incarca complet.Eu cu netu de la RDS nu am avut probleme la viteza de cand mi-o bagat fibra optica.Nu mai folosi internet explorer, chrome si alte prostii, foloseste FireFox, ii cel mai bun browser, parerea mea.Restu tot fac figuri, asta nu-mi face.

| Legendarul90 a răspuns:

Intra pe www.filme-online1.biz consuma putine resurse, o sa-ti mearga bine. bafta.

| Ion_Adrian_Neghina_1994 a răspuns:

Tu cu performanta aia de doi lei vrei sa te uiti la filme? laughing