| Sergynyo a întrebat:

Problema placa video Nvidia. mi-am luat o placa GeForce Gt 610 2 gb ddr3 64 bit. iar cea veche care s-a ars era GeForce 8600 Gt 512 mb ddr2 128 bit. acum problema e ca anumite jocuri gen "ets2" care pe placa veche mergea chiar bine pe asta noua care ar trebui sa fie mai puternica merge mai rau jocul. de ce? va rog sa ma ajutati

Răspuns Câştigător
| XAMQSL a răspuns:

Placa cea veche este mult mai buna!
Este pe 128 bits deci...cea pe 64 poti sa o vinzi/arunci, sa faci ce vrei tu cu ea.
Pentu jocuri, placa video modesta, (nu profesionala) : http://www.emag.ro/......DGG3CBBBM/

| Sergynyo explică (pentru XAMQSL):

Salut. mai spune-mi ceva te rog referitor la placa video care mi-ai recomandato tu, am vazut ca nu are conector de vga cum am eu la monitor, cum conectez? multumesc

4 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Pentru ca atunci cand achizitionezi o placa video nu trebuie sa te uiti doar la cati gb de memorie are. Si frecventa procesorului grafic, si frecventa memoriei placii video conteaza foarte mult. Nu este cine stie ce diferenta intre cele 2 placi video. Macar fa-i si tu update la ultimul driver sper ca nu l-ai instalat pe cel dupa cd.

| Sergynyo explică (pentru Jipa95):

Nu l-am instalat pe cel de pe cd, am facut update la ultimul driver si degeaba nu merge, am instalat si windowsul si pe 32 si pe 64 si nimic

| CinevaNou a răspuns:

Pentru ca placa noua nu e deloc mai puternica, e extrem de slaba. Merge folosita doar pe office/net, in niciun caz jocuri.