| Cătălin11 a întrebat:

S3 Neo sau S4 Mini? din ce am vazut eu S3 Neo e mai bun. Voi ce credeti.
P.S.: Nu vreau raspunsuri de la cei care le-au comparat doar la vedere, vreau o anazila a componentelor.
FUNDA!

Răspuns Câştigător
| bogdan324 a răspuns:

Din punct de vedere tehnic, s3 neo este mai performant, are procesor quad core de 1. 4ghz in timp ce s4 mini are procesor dual core de 1. 7ghz, ambele au ram-ul si procesorul grafic identic. Diferenta este ca jocurile merg mai bine pe s4 mini fiindca rezolutia lui este mai mica, 960x540 pixeli in timp ce s3 neo are rezolutie HD[1280x720],deci pe s3 neo jocurile merg mai greu din motiv ca are mai multi pixeli de randat.
Camerele sunt identice, doar ca pe s3 neo camera frontala se vede putin mai bine fiindca se vede hd.
In concluzie, daca vrei jocuri atunci alege s4 mini, daca vrei facebook, internet, filme alege s3 neo.

3 răspunsuri:
| zomo145 a răspuns:

Frate... Crede-ma... S3 neo e mai bun:
Are led de notificari, 1, 5 gb ram, 1, 4 ghz quad core, ecran 4, 8" super amoled full hd!

| Cătălin11 explică (pentru zomo145):

Te trezesti si tu acum, dupa un an? Am ales raspunsul castigator de 10 luni! Stiu cum e, mi-am luat S3 Neo. Sa sti ca oricine poate sa vada statisticile si sa spuna procesul, cameara, etc. Plus ca eu am zis o descriere mai amanuntita.