| .::CyBeR::. a întrebat:

Saaalutare!
Am o problema cu procesorul am un AMD Athlon LE-1620 single-core 2.8GHz(overclock) cand navighez pe net si ascult muzica, procesorul are tendinta sa clacheze adiaca muzica o ia razna si pagina de net se blocheaza,
cand navighez pe net si ascult muzica temperatura procesorului e de 39°-40°C temperatura maxima pe care o poate suporta procesorul e de 60°C.
Culmea este ca atunci cand joc de exemplu Battlefiel 2 sau Battlefield 2142 sau alte jocuri mai mari nu se blocheaza deloc totul ruleaza fara probleme.
Care e problema procesorului.
P. S:Am un cooler de 4400 rotatii pe minut(RPM) din cupru.

4 răspunsuri:
| Narcis2007 a răspuns:

Poate e din cauza overclokului reinstaleaza programele alea si vezi daca e tot asa

| .::CyBeR::. explică:

Nu are nici o treaba driver-ul de sunet, si overclock-ul nu prea cred ca afecteaza procesorul, dar ma bate un gand si acela este : sa schimb pasta termoconductoare.

| lucy4car a răspuns:

De unde stii ca este procesorul? Vezi de reinstaleaza driverul de sunet.

| AndreasB a răspuns:

Asa face si la mine inchid pagina tot merge muzica inchid netu la fel nu stiu ce are