| Markusfrtt a întrebat:

Sal De curand am observat ca procesorul este foarte solicitat. Ajunge la 100 doar daca umblu pe net. Inainte nu am avut probleme asta,. Am instalat si windowsu din nou, dar nimic. Va rog ajutati-ma, care ar fi cauza?

3 răspunsuri:
| CatalinMG a răspuns:

Verifica temperatura procesorului. E posibil sa ai cooler-ul prafuit. Verifica si ventilatorul sursei si vezi daca nu cumva e prafuita, de obicei pe coolere se aduna ghemuri de praf. O alta cauza ar putea fi lipsa de pasta termoconductoare la procesor.

| soloangel01 a răspuns:

Si eu am avut problema asta. La mine era de la windows, nu era prea bun. Ce-i drept, era si un dual core de 1, 8Ghz. Era pc de prin 2006 cred. Daca ai windows 7 pe un pc vechi nu e prea bine.

| Ilovecluj a răspuns:

De ce nu-l duci la o devirusare? Eu îmi duc laptopul la informatician pentru asta o data la câteva luni si se repara...