| Sobolan123 a întrebat:

Sal lume. Am nevoie de mare ajutor: vreau sa mi fac un dvd video, adica sa-l pot vedea la dvd player. Am cautat programe cu care pot sa fac treaba asta, dar nu am gasit nimic concret. In nero startsmart 7 nu ma lasa sa importez fisiere mp4 in sectia Make Your Own Dvd-Video. Iar eu am numai fisiere mp4 filmare cu telefonul. Am incercat sa le convertesc in alt format, dar nu gasesc seriale pentru WonderShare Video Converter sau altele ca el, fapt ce nu ma lasa sa convertesc decat o treime din videoclip. Am incercat si iskysoft dvd creator, ce mi-a placut cel mai mult a fost faptul ca ma lasa sa pun si poze si videoclipuri, dar tot asa nu gasesc serial sa ma inregistrez si nu pot duce la bun sfarsit burn-ul... Vreau arhiva asta pentru ca am niste filmari mai vechi de pe camera si le am dus mai demult la cineva care se pricepe si mi le-a facut pe dvd de 8 gb si le pot vedea la dvd player, dar nu vreau sa mai dau bani pe ceva ce cred ca pot face si eu. Dau funda! Multumesc anticipat!

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce formate suporta dvd playerul tau? Dvix suporta?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite aici un video care te-ar putea ajuta daca dvd-playerul tau suporta formate xvid. Tot cu Wondeshare a fost facut si ceea ce vezi in videoclip si mi-a mers pe un dvd de 4 giga.De asemenea si pe stick de memorie care dupa convertire pur si simplu i-am dat copy-paste la film in stick. Totul este sa alegi formatul pentru xvid si sa adaugi subtitrarea in caz ca doresti asta.Tu probabil ai terminat versiunea trial al programului Wondershare.Dezinstaleaza-l si in instalezi din nou.Il dezinstalezi cu programul Geek unistaller care dezinstaleaza si urmele ramase astfel incat la o noua instalare sa nu mai gaseasca urme si sa nu iti accepte din nou tot filmul.

https://youtu.be/aM-qyT9jRxs

| Sobolan123 explică (pentru anonim_4396):

Ma gandeam ca nu merge sa pun mp4 pe dvd pentru ca e din ala normal? traxdata DVD+R 4, 7gb

| anonim_4396 a răspuns (pentru Sobolan123):

Pentru Dvix trebuie convertit in Mpeg-2, incearca mai intai sa convertesti si apoi bagi in stick.