| cosminioo a întrebat:

Sal TPU as vrea sa achizitionez calculatoru asta Sistem IT MYRIA XDRIVEV12, Intel Core i5-3350P 3.1GHz, 6GB, 1TB, nVIDIA GeForce GTX 650, 1GB GDDR5 ce spuneti de el e bun? merg jocurile astea noi battlefield 4, assassin's creed 4 black flag, nfs rivals etc.? astept raspuns de la voi

6 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Eu iti recomand si daca vrei un sistem pe componente. Daca e ok, sa imi spui cati banuti ai.
Presupun ca ce ai ales tu acolo e asta http://bit.ly/1cLBlI9.
Ideea e ca pe componente scoti mult mai performant. Oricum, si asta se va descurca destul de acceptabil.

| cosminioo explică (pentru sltlp):

Eu il iau in rate! da ia zi merg jocurile mentionate mai sus de mine astea noi? windows 7 e bun sa il instalez si pe cat pe 32 s-au 64?

| sltlp a răspuns (pentru cosminioo):

TI-am zis, de mers o sa mearga. Ideea era ca se putea mai bine daca luai pe piese.
http://www.youtube.com/watch?v=ulClEfEOdic
Mai conteaza si rezolutia la care te joci.
Cat despre windows MUSAI x64

| cosminioo explică (pentru sltlp):

Mersi frumos sltlp! la rezolutie c-am la maxim merge? si zici ca windows 7 pe 64 biti asta e bun si la jocuri?

| cosminioo explică (pentru sltlp):

Windows 7 pe 64 biti da care ca sunt mai multe modele?big grin

| sltlp a răspuns (pentru cosminioo):

Daca l-ai lua original as recomadna home premium. Dar cum majoriatea nu iau asa... as zice oricare.
La rezolutie poti sa rulezi si la 1080p, dar mai scazi din detalii. Si da, atat windows 7 cat si windows 8 versiunile pe 64 sunt recomandate la pc-urile cu mai mult de 4gb ram, deci si in cazul tau.