| AlexrAul456 a întrebat:

Mi-am rezervat Windows 10 de acum 2 luni si astazi cand am dat la Check your PC sa-l instalez mi-a zis,, the report isn t avaible right now.De ce? Am toate update-urile la zi si in Winddows update imi zice ca Pc -ul e pregatit pt.instalarea de w. 10
Acum am windows 8.1.De ce imi zice chestia aia?

Dau funda!

1 răspuns:
| gelu1970 a răspuns:

In cazul in care ai o licenta legala de windows 8.1, trebuie sa te obisnuiesti cu ideea ca cei de la Microsoft au dat declaratii contradictorii in ultimele luni de cateva ori.
in vocabularul meu aceste fapte se numesc minciuni.
si trebuie sa te obisnuiesti cu ele.
de ce crezi ca marea majoritate a utilizatorilor prefera sa instaleze sistemele lor fara sa le plateasca?
in cazul in care licenta ta de windows e activata dar nu e cumparata...e normal sa nu primesti update.