| thewinner27 a întrebat:

Sal TPU sunt disperat am incercat orice fel de program sa imi overclockez procu dar nici unu nu a, ers ce sa fac?

5 răspunsuri:
| 000MadMAX000 a răspuns:

Procesul de overclock nu e asa de simplu si e periculos iti poti arde procesorul daca nu stii ce faci.Acum depinde de ce model de procesor ai nu la toate procesoarele merge sa faci overclock. Daca nu ai mai facut asa ceva pana acum sau doar ai vazut intr-un tutorial pe youtube te sfatuiesc sa nu te bagi.

| thewinner27 explică (pentru 000MadMAX000):

Stiu cat de periculos este overclockingul si am mai facut dar nu stiu de ce nu imi merge din bios?

| 000MadMAX000 a răspuns (pentru thewinner27):

Pai ce model de procesor si placa de baza ai?

| 000MadMAX000 a răspuns (pentru thewinner27):

Ce model de procesor si placa de baza ai?

| thewinner27 explică:

Am un amd sempron 3000+ si placa de baza Asus k8v-vm