| geoxxsiatat a întrebat:

Sall am si eu o problema! am instalat windowsul recent, pc-ul este destul de bun(5 gb ram, 2.2 ghz, video 1294mb, i-am facut update, am netul foarte bun,dar cand vreau sa vad un film online merge intepat,,,, plzzz,,, cei de facut?

5 răspunsuri:
| P3TR3 a răspuns:

Salut.
Eu stiu doar cateva metode de a`ti face pc-ul sa mearga mai bine.
Deci :
1. Un antivirus bun face mereu minuni.
2. Curata pc-ul de praf (Aici ma refer la componentele din unitatea centrala)
3. Sterge ce ai nefolositor in partitia C - Program files.
4. Click dreapta pe "My Computer", "Properties", "Advanced", Apoi dai pe "Settings" din dreptul "vissual effects, processor scheduling, memory usage, and virtual memory" si aici dai "Adjust for best performance".
5. Daca nici cu cele de mai sus nu merge, incearca pur si simplu sa iti reinstalezi browser-ul sau sa instalezi un altul, care crezi ca e mai folositor.
Bafta!

| geoxxsiatat explică (pentru P3TR3):

Mersi mi-a fost de folos

| P3TR3 a răspuns (pentru geoxxsiatat):

Cu mare placere, daca mai ai vreo problema sau intrebare nu evita sa o postezi aici, noi incercam sa te ajutam happy

| gheorghe69 a răspuns:

Cumva chrome? El face bube mari in ultima vreme. Incearca un alt browser.
O discutie interesanta aici: http://mariuscucu.ro/cel-mai-bun-browser/

Colegul petre a zis foarte bine referitor la antivirus si praf.

| Doctor4Hell a răspuns:

Daca iti merge orice altceva bine in afara de film, atunci iti trebuie niste Pluginuri pentru browserul pe care il folosesti sau site-ul pe care vezi filmul. Daca toate video-urile le vezi naspa, atunci Driverele de la Placa Video trebuie reinstalate si updatate.