| Al3xBest a întrebat:

Sall!
Am un prieten care are internet Wireless si m-am inteles cu el ca sa ii dau pe luna o anumita suma si sa impartaseasca cu mine acel semnal Wireless! acum am o problema! nu stiu ce programe trebuie sa folosesc pentru a face acest lucru! Ma poate ajuta careva?

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este vorba de nici un program, doar ca trebuie sa fii in raza de acoperire a router-ului prietenului respectiv si sa ai un modem wireless. De regula laptop-urile au modem wireless incorporat, pentru pc trebuie un modem extern. Numai bine!

| Intruder19 a răspuns:

Daca ai pc ai nevoie de o placa de retea wireless. Daca ai laptop ar trebui sa ai receptor wi-fi incorporat (gasesti in network connections)

| CM7YRE a răspuns:

Odata ce ai wireless la pc nu-ti mai trebuie nimic, te legi la conexiune si atat.

| zdrangoi a răspuns:

Pentru asta iti trebuie un stick wireless.
tu unu el unu.
deci platiti amandoi.
daca aveti un singur stick il poti folosi cand tu cand el.
despre programe de instalare depinde de retea (rds, Vodafone, etc)

| OaKi12 a răspuns:

Nu iti trebuie nici un program, trebuie sa aveti calculatoarele in aceiasi casa pentru a face asta, si si tu, si el sa aiba calculator cu functia Wi-Fi (Wireless), sau daca are un router mare, foarte mare de semnal Wireless, puteti fi in acelasi bloc, dar daca stati la distanta mare [In blocuri diferite ] nu puteti face asta, decat daca blocurile sunt vecine, si are un Router Wireless foarte mare, dar unul care sa duca asa mult costa cam cat ai da tu la abonamentul de net lunar, timp de un an. Tot ceea ce trebuie sa faceti este sa fiti amandoi langa router si sa intrati, daca internetul este parolat, ii ceri prietenului tau parola si intrii. Simplu. Daca nu il aveti parolat va sfatuiesc sa il parolati si sa stiti doar voi parola pentru ca daca aveti vecini de usa, care gasesc reteaua si nu au internet se pot si ei conecta. Fundita te rog!

| TeenWolf a răspuns:

Da...
zi ce fel de calculator ai... daca nu e noteboock va trebui sa iti cumperi ceva la el happy...
Scrie te rog un mesaj sa stiu cind ai rapsunswinking