| anonim_4396 a întrebat:

Sall. am o suma de 100.000e si nu stiu cum sai investesc, ma poate ajuta cineva?

9 răspunsuri:
| selef a răspuns:

Investeste-i intr-o emigrare sanatosa.

| GandesteLogic2011 a răspuns:

In tine

| DaNtE a răspuns:

Buna!
Ai o suma frumusica, si din acesti bani poti scoate frumos sume mai mari de bani, desigur daca ii investesti cum trebuie!
Intrebarea ta este incompleta, nu iti pot spune cum sa ii investesti daca nu stiu mai multe informatii...De exemplu info despre orasul tau... Oricum daca orasul/comuna ta/tau are o populatie cuprinsa intre 18-40 ani ai putea investi intr-un club(bar) care sunt foarte prospere in momentul acesta, iar daca asta crezi ca nu ar merge ai putea incerca sa investesti intr-o fabrica(avem mare nev noi romanii de locuri de munca), asta daca populatia din oras/comuna este sanatoasa si apta la munca!
Sau daca pur si simplu vr sa faci bani fara sa te misti de langa pc, poti cauta actiuni favorabile online pe care la randul tau le poti vinde cu un pret mai mare(dar pentru asta ai nev de cv experienta)
Sau cel mai simplu mod ar fi acela de a lasa banii in banca si de a primi lunar dobanda...winking
Bafta!
Sper ca am fost de ajutor!

| AliceIDK a răspuns:

Buna!
Poti s-o investesti intr-o casa. Poti sa o dai cuiva in activitati caritabile. Sau pur si simplu, tine-o acolo, cine stie cand oo sa ai nevoie de eabatting eyelashes!

| Iov a răspuns:

Agricultura ar fi o solutie.

| Biggiesan a răspuns:

Buna! Daca aveai 100.000 e nu mai intrai pe TPU! Deci, in concluzie si in fine pa! pa!

| ionutzu111 a răspuns (pentru Biggiesan):

Buah vere ce nu iti convine? te pusei eu sa raspunzii? nu fi u atat de sigur k nu amwinking. Saitu asta e faakut sa intrebi daca nu sti ce sa faci e toti pnt unu ok?

| trancec a răspuns:

Cultura de afine este cea mai avantajooasa la noi in tara si sa ma anunti daca o pui in ractica macar ca fost idea mea si tu te vei informa exact ce trebuie sa faci dar nu uita de initiator

| ionutzu111 a răspuns:

Pardon ca sa-mi iese sh profit happy