| DaNnY007 a întrebat:

Sall.Azi mi-am luat o imprimanta Canon PIXMA MP280 si nu o pot instala.Nu recunoaste Pc imprimanta.se instaleaza pana la ultimul pas unde imi cere sa conectez imprimanta la PC,o conectez, o aprind dar nu mi-o recunoaste.(am si drivere-le)cum sa fac sa o instalez? ...va rog ajutati-ma dau funda promit pentru cine ma ajuta

7 răspunsuri:
| Seby90 a răspuns:

Incearca sa iei de pe net, pentru aceiasi imprimanta, ultimele softuri. Cu siguranta iti va rezolva problemele.

Totodata consulta si manualul, unele deviceuri, web cams imprimante scannere etc trebuie sa fie conectate in timpul instalarii, iar unele trebuie sa fie deconectate.

Mai incearca sa aprinzi pcul cu imprimanta bagata si sa instalezi dupa.

| DaNnY007 explică (pentru Seby90):

Am sa incerc si asta.ms

| Gabi19971983 a răspuns:

Poate nu ai pus bine usb! Incearca in mai multe locuri! Daca nu du-te la un specialist! Funda?

| alexclaudiu2003 a răspuns:

Nu se instaleaza driverul corespunzator, un cd contine mai multe driver, incearca sa o instalezi manual cu ad printer si sa te duci pe cd la folderol cu numele mp 280 corespunzator cu sistemul tau de operare sau ia de pe net un driver.

| DaNnY007 explică (pentru alexclaudiu2003):

Ai team wiever ca acum se descarca driverul dar nu stiu cum sa il pun

| DaNnY007 explică (pentru alexclaudiu2003):

Acum descarc driver. sper sa mearga

| DaNnY007 explică:

Am gasit problema:cablul USB nu este bun, de unde am luat imprimanta cablul nu era inclus in pachet asa ca am cumparat cablul din alta parte si nu era bun.multumes oricum pentru raspunsurile voastre.