| DraaaagooooS a întrebat:

Sall Lume [TPU]
Am dat comanda de un procesor core 2 duo 2. 6ghz e4700
In acest moment am 1.6 ghz dual core
Am 2 intrebari
Core 2 duo e dual core?
Si e4700 e bunicel asa cat de cat? fata de cel actual?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Individul care ti-a raspuns mai sus ti-a spus un neadevar. Un dual core are un procesor fizic (core) si unul virtual (Threads). Acesta este un raspuns pripit al celor de la Intel impotriva celor de la AMD. Este un singur procesor cu doua nivele cache.Un core 2 duo are doua procesoare fizice (core) si sunt de fapt 2 procesoare cu cache propriu. In principiu, un core 2 dual este mai bun daca este egal sau mai mare de cat dual core. In cazul tau, da.

| DraaaagooooS explică (pentru Salontanul):

Eu am dual cpu 1.6 ghz si vreau sa iau ala e4700

| Salontanul a răspuns (pentru DraaaagooooS):

Ti-am spus: In cazul tau, da. " Este simtitor mai bun. Poti sa-ti iei.

| DraaaagooooS explică (pentru Salontanul):

Ar mege assasins creed revelations?

| Salontanul a răspuns (pentru DraaaagooooS):

Asta nu stiu. Ar trebui vazut ce cere acest joc si ce piese mai tu:
Cerinte de sistem minime pentru Assassins Creed Revelations:
OS: Windows XP, Vista, Windows 7
Processor: Core 2 Duo 1.8 GHz – Athlon 64 X2 Dual Core 4600+
RAM: 2GB
Video card: 256 MB, GeForce 7600 GT, Radeon X800 GT
Hard drive: 12 GB
DirectX 9

Cerinte de sistem recomandate pentru Assassins Creed Revelations:
OS: Windows XP, Vista, Windows 7
Processor: Core 2 Duo E6700 2.66GHz – Athlon 64 X2 Dual Core 6000+
RAM: 3GB
Video card: 512 MB, GeForce GTS 250, Radeon HD 5670
Hard drive: 12 GB
DirectX 9

| DraaaagooooS explică (pentru Salontanul):

Eu am de restul nu aveam procesor. ai inteles?

8 răspunsuri:
| StefanL a răspuns:

Da si normal. Oricum impreuna cu el trebuie sa ai minim 4 giga de rami si o placa de baza dedicata de minim 1 giga, asta pentru a putea rula decent.Bafta

| Danescu_Alin-Gabriel_1979 a răspuns:

La prima intrebare raspunsul este,, Da", iar la a doua, normal ca e4700 e mai bun decat celalalt de 1.6

| Georgescu_Mihaela_1977 a răspuns:

Da procesorul este dual core si este mult mai bun decat celalalt