| TeDrqq a întrebat:

am o intreabre! :

Am urmatorul sistem :
-1. 8GHZ (procesor)
-1, 5GB RAM ( memorie ram)
-256MB ---128BIT(memorie video)

Si as vrea sa stiu daca mi-ar merge bine Windows7 Home premium, deocamdata am Vista sunt foarte multumit de el in ciuda a tot ce zic ceilalti despre el, insa vreau sa fac un up la 7 si as vrea sa stiu daca il bag o sa ma pot juca pe el, fara sa se sacadeze asa mult?

FUNDA

Răspuns Câştigător
| MineIsLikeABridge a răspuns:

Parerea mea este sa iti bagi windows xp, pentru ca nu ai un calculator stralucit, la jocuri o sa iti mearga mult mai rau cu windows 7 fiindca windows 7 consuma mai mult decat xp si vista, chiar daca este mai bun, tu nu il vei putea folosi la nivelul lui pentru ca nu iti permite hardul, dar poti baga windows 7 o sa iti mearga mai bine ca si vista, asta din cate am auzit, ca de testat nu m-a facut.
http://windows.microsoft.com/en-us/windows7/products/system-requirements
Iti cam solicita sistemul. Dar o sa iti mearga binisor...

| TeDrqq explică (pentru MineIsLikeABridge):

Aha, bine eu vreau sa-ti spun ceva, pe XP nu mergea un joc mi-am bagat Vista si acelasi joc l-am deschis si am reusit sa-l rulez fara probleme chiar deloc, nu stiu de ce taota lumea uraste ba chiar huiduie VISTA mie imi place singura eroare pe care am avut-o de la el a fost una legata de NET.Framework dar am rezolvat-o asa ca nu vad care sunt problemele la vista... Multumesc oricum o sa incerc sa bag 7 si o sa revin cu edit sa va zic cum merg jocurile pe elwinking

| MineIsLikeABridge a răspuns (pentru TeDrqq):

Multa bafta

4 răspunsuri:
| mnthseby a răspuns:

Daca ai procesorul dual core e ok

| Mariussssssss a răspuns:

Salut! Daca iti functioneaza bine Vista, inseamna ca Windows 7 o sa se miste si mai bine, fiindca consuma mai putine resurse. Deci da, ti-ar merge bine