| Andrey224 a întrebat:

Am o problema...mam apucat sa reinstalez de unul singur windowsul, iar pana acum nu am mai facut asta, deci inainte aveam xp si am instalat 7.cand deschid pc ma puna sa aleg dintre doua chestii, windows 7 si ceva de genu "earlie version windows"parca nu stiu exact. Winsosul 7 nu mai imi merge pentru ca isi facea niste update si s-a blocat si nu mai pot face nimica, iar xp merge.Cum pot dezinstala 7?

6 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Ce ai facut tu a fost sa instalezi windows peste windows. Cand ai instalat noul sistem de operare, trebuia sa stergi/formatezi acea partitie, dupa care sa dai next pentru a-ti instala windows-ul. Bft

| Sn4k3 a răspuns:

Nu mai fa singur daca nu stii cum. Trebuie sa stergi partitiile, sa le faci din nou si pui cat vrei tu in C si D. De ex : C - 50gb-100 si D restul. Eu din greseala am pus 150 in D si 300 si ceva in C. A si in C pui windowsul si cheama pe cineva care stie. Bafta!

| σκμ a răspuns:

Bună! Nu poți sa bagi windows 7 peste XP ți-ai dat peste cap tot sistemul.Fă exact ce se face in video:http://www.youtube.com/watch?v=ikwuaEqcUP8

| Andrey224 explică (pentru σκμ):

Si la ce anume sa dau uninstall? straight face

| andreimrm a răspuns:

Iti apare asa pentru ca nu ai formatat discurile si ai instalat windows 7 pe alta partitie, daca vrei sa bagi xp inapoi trebuiesc sterse toate partitiile si facute din nou, imparti memoria disponibila pe cate partitii vrei, de ex faci C de 50 de Gb si instalezi windows pe el.

| Seby90 a răspuns (pentru andreimrm):

Eu am o singura partitie si ma simt mai bine asa. Acum nu toti considera la fel.