| Taiger a întrebat:

as vrea sa stiu care este cel mai bun AntiVirus Free la ora actuala.

11 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Parerea mea este ca sunt cateva programe antivirus gratuite cam la egalitate (ultimele variante): avast!, AVG, Avira, Microsoft Security Essentials, BitDefender. Pe primele 3 le-am folosit si eu, cel mai bun mi s-a parut avast!

| ゼロの a răspuns:

Avast, il am de 10 sau 11 ani nu mai stiu sigur (eu am 15 big grin) si il folosesc pe ambele laptopuri si pe primul meu pc (pentium 3 XD) si in toti acesti, hai sa zicem 11 ani, nu am dus pc-ul decat de 3 ori la reparat si niciodata laptopurile, deci Avast este foarte bun + ca iti upgradeaza aproape toate programele (daca vrei).
La calculatoarele de la gimnaziu era nod32, iar acest antivirus nu ma lasa sa instalez nici un program sau sa rulez programele pe care le faceam (faceam putina programare in orele libere) pentru ca spunea ca au virusi, desi tot ceea ce facea programul era sa calculeze ceva sau sa copieze scrisul dintr-un fisier in altu+ ca o data pe luna gaseam alt widows pe pc.
Iar un prieten de a meu avea AVG si a trebuit sa reinstaleze widowsul pentru ca AVG a sters un fisier important, iar pe ecran nu mai aparea nimic, tot ecranul era negru, din fericire dupa ce a reinstalat windowsul inca mai avea fisierele personale. big grin sper ca te-am ajutat.

| fuzzer a răspuns:

Iată o selecţie a celor mai buni antiviruşi gratuiţi disponibili în prezent pe piaţă:

Avast! Free Antivirus
Unul dintre cele mai apreciate antivirusuri gratuite este Avast! Free Antivirus. Ajuns la versiunea 8.0, Avast! Free Antivirus asigură protecţie de bază împotriva viruşilor şi a spyware-ului, dar previne şi exploatarea unor bug-uri din cele mai cunoscute browsere şi oferă acces limitat la Sandbox, o opţiune care permite rularea într-un mediu securizat a aplicaţiilor potenţial periculoase. În plus, dacă nu ştii cum să rezolvi anumite probleme, antivirusul include şi opţiunea de a fi configurat şi utilizat de la distanţă de un prieten. Merită precizat că, după primele 30 de zile de la instalare, antivirusul necesită înregistrare, însă aceasta este complet gratuită.

| itextrat a răspuns:

Un top cu cei mai buni antivirusi din 2016: http://www.digitalcitizen.ro/......-al-anului

| IT4Ever a răspuns:

Avast

| onlyme2851 a răspuns:

Avast

| DoctorChucky a răspuns:

O sa fac un top 10 si o sa iti si explic happy
Loc.1-am sa-l pun pe Kaspersky: Internet Security - este cel mai bun antivirus care mi-a trecut prin mana pardon prin calculator, este antivirusul pe care merita sa dai bani. Descarca gratuit versiunea Trial.
Pe locul 2 la diferenta mica de locul 1 este antivirusul pe care il folosesc acum BitDefender: Internet Security ofera o protectie premium de tip spyware, viruşi, troieni sau alte ameninţări din lumea virtuala –de ce pe 2 si nu pe 1 deoarece iti blocheaza download-ul la unele jocuri ce contin crack.
Pe locul 3 un antivirus foarte drag mie pe care l-am folosit ani de zile - McAfee. McAfee este un antivirus cu renume pe piata antivirusilor, fiind printre primele softuri de genul aparute prin ani 80 si nu dezamageste nici acum oferind o protectie buna si o interfata prietenoasa. Descarca versiunea Gratuita.
Pe locul 4 AVG: Anti-Virus Free Edition pe langa faptul ca este gratis ofera una din cele mai bune protectii pentru un antivirus gratuit si se misca foarte bine si pe calculatoarele cu performante reduse.Descarca Gratuit.
Pe locul 5 tot un antivirus gratuit : Avast. Se misca bine, ofera o protectie medie, dar daca il folositi e bine din ca din cand cand sa dati o scanare manuala.Descarca Gratuit.
Pe locul 6 G-Data- Security Made in Germania, un antivirus de top nu stiu daca are vreo importanta ca este facut in Germania dar ei se lauda cu asta. Descarca versiunea Trial.
Pe locul 7 BullGuard. Bullguard Este un antivirus care folosește engine-ul BitDefender.Descarca versiunea Trial.
Pe locul 8 ZoneAlarm un antivirus bun care ofera o protectie medie spre premium, este si varianta free, dar il pun locul 8 pentru ca in facultate auzeam in camera numa guitaturile ciudate, zici ca omorai porcul … cand detecta un virus.Descarca varianta Gratuita.
Pe locul 9 F-Secure un antivirus de top pe care o sa il incerc la un moment dat. Descarca versiunea Trial.
Pe locul 10 o sa pun 2 antivirusuri pe care nu ii recomand Panda si Nod32, nu am mai vazut antivirus ca Panda sa iti blocheze conexsiunea la net sau reteaua iar Nod este primul antivirus care m-a facut sa reinstalez un windows. Fundita? Sper ca Te-am Ajutat kiss PA!

| Taiger explică (pentru DoctorChucky):

Eu am intrebat care este cel mai bun AntiVirus free restul nu conteaza care sunt cu bani.

| DoctorChucky a răspuns (pentru Taiger):

Nu toate sunt cu bani
poti descarca online
Desteptule de ce crezi ca scrie "descarca versiunea trial"

| Jeleuldulce123 a răspuns:

Salut! Eu folosesc AVG nu cred ca e cel mai bun, dar e foarte ok!

| Jeleuldulce123 a răspuns:

Eu folosesc AVG nu e el cel mai bun dar...