| Khero a întrebat:

azi mi-am luat un nou ecran pentru ca cel vechi s-a ars sad am luat ecranul l-am montat mi-am ales rezolutia si am intrat in cs... cand sa intru pe ecran imi apare ca trebuie sa imi setez o anul mita rezolutie si un anumit nr de mh. am facut ce mia,, zis,, ecranul si cand sa intru in cs ce sa vezi? aceeasi porcarie imi apare pe ecran ce sa fac? dau funda AJUTOR

6 răspunsuri:
| MCG a răspuns:

Problema nu mai e la monitor findca ( pentru stiinta ta) monitorul isi adapteaza automat setarile la capacitatile placii video si ale ei. Problema este in CShappy Rezolvarea? Intrii la Optiuni in CS si apoi la Video sau Display(nu mai stiu sigur cum e scris ca nu am mai jucat de mult) si setezi rezolutia pe care o ai si la monitor si CEL MAI IMPORTANT: Refresh Rate sa fie: 60MHzhappy Bafta si astept fundabig grin

| Khero explică (pentru MCG):

Scuze dar problema este ca daca intru in cs nu imi apare nimic. absolut nimic si nu imi apar nici optiunile ca daca ai apareau optiunile ma batea capu sa schimb rezolutia

| MCG a răspuns (pentru Khero):

Atunci este de la driver-ul placii videowinking

| Khero explică (pentru MCG):

Dar de ce la cel vechi a mers bine placa video?

| Khero explică (pentru MCG):

Dar de ce la cel vechi a mers placa video?

| MCG a răspuns (pentru Khero):

Findca la cel vechi aveai alte capacitati de procesare iar la cel nou bineinteles ai mai multe facilitati si frecvente de operare multimple care probabil nu sunt suportate de actualul driver videohappy