| va2311paa a întrebat:

M-am hotarat sa imi iau tableta Allview speed city care este destul de buna la pretul pe care il are voi ce ziceti merita? Adica se comporta bine? Are lag? Funda la raspunsul cel mai complex.......Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Gabi05 a răspuns:

Tableta se comporta bine, lag o sa intalnesti numai daca lasi deschise 4-5 aplicatii.
E dotata cu un procesor dual core cortex a9 ce permitre deschiderea aplicatiilor fara probleme.
Are un gpu puternic, ce va sprijini cpu-ul in orice alicatie.
Netul merge fluent.
Cat despre software nu stiu ce sa zic, softul e optimizat de firma din Romania, deci nu e prea reusit.

2 răspunsuri:
| Tita_Ionut_1998 a răspuns:

Salut! Eu ati recomand sa ati iei tableta de la alta firma deoarece firma Allview nu face tablete si telefoane de inalta calitate.Eu m-am jucat pe tableta Allview speed city si nu merge asa bine.In jocuri intra mai greu, cateodata mi se bloca, se incalzea rau si nu stateam mult pe ea, a fost dusa si la garantie deoarece a cedat bateria la 2-3 luni de cand a fost cumparata.
Parerea mea e sa mai strangi bani si sa ati iei o tableta de la Asus.

| va2311paa explică (pentru Tita_Ionut_1998):

Mda toate tabletele Asus sunt in jur de 12 milioane si e nu cred ca merita...